تبلیغات
حكمت مشرقی - محکوم نمی‌کنیم حکم می‌کنیمحكمت مشرقی

مجالی برای اندیشیدن در حكمت الهی ادیان

خواستم بنویسم که فجایع سوریه،بی‌حرمتی به قبور بزرگان شیعه را محکوم می‌کنیم ؛امادستم به نوشتن این جمله نرفت! چی را محکوم می‌کنیم؟! این شعار سلفیهای تکفیری را که «مسیحی اخراج به لبنان،علوی سینۀ قبرستان» یا اینکه فتوا مبنی بر جدا کردن سرهای برادران علویمان دادند یا فتوای مفت یک مفتیِ...وهابی مبنی بر حلال بودن ناموس علویان بر بی دینانِ به ظاهر مسلمان و به واقع پیرو شیطانِ بد وهابی یا نبش قبر صحابی پیامبر(ص) و حواری علی(ع)،جناب حجربن عدی و یا به آتش کشیدن حرم مطهر برادر حیدر کرارحضرت جعفر طیار و یا تهدید وقیحانه‌ای که متوجه حرم حضرت رقیه و حضرت زینب -روحی لهما فدا-کردند.کدام را محکوم می‌کنیم؟ محکوم می‌کنیم که چه شود؟ مگر زبان آدمیزاد در قلب کسانی که مشمول ختم الله قلوبهم گشته‌اند اثری می‌کند؟! عمری در این آرزو سوختیم که ای کاش بودیم و در رکاب سلطان العاشقین و سید الشهدا،حسین ابن علی هرچه داشتیم را می‌باختیم  و می‌گفتیم« در قمار عشق ای جان کی بود پشیمانی» عمری زیارت عاشورا خواندیم و بعد از نام مولایمان گفتیم «به ابی انتَ و امی» گریستیم که ای‌کاش بودیم تا در رکابِ ظهور عشق اعلی،«فأفوز فوضاً عظیما» به فیض بزرگ می‌رسیدیم.ما باشیم و سگانِ هار اموی مسلک،تهدید به.... هیهات،«هیهات من الذله» سالهاست یعنی چندین سده است که به همت و جانفشانی و فداکاری عده‌ای از شیعیان،ایام ضعف تشیع گذشته و به عنایت خدا و مددمولا روز به روز قوت و قدرت تشیع در تزاید است.ما محکوم نمی‌کنیم،حکم می‌کنیم که این جسارت‌‌ها بی پاسخ نمی‌ماند،برادران غیور لبنانی ما (حزب الله لبنان)اعلان کردند که از حرم پاک عقیله کبری،زینب سلام الله علیها محافظت خواهند کرد.و ما فرزندان خمینی که از کودکی آموخته‌ایم «کل الارض کربلا و کل یوم عاشورا»چنان بلایی بر سر این فرزندان بنی‌امیه خواهیم آورد که تا تاریخ باشد کسی جرأت جسارت به ساحت ملک پاسبان اولیائ شیعه به خود راه ندهد و اگر تاکنون آتشفشان خشم سینه سوختگانِ اهل‌بیت دامنگیر این قبیل نامشروع زادگان* نشده است فقط به خاطر اطاعت امر از ولی فقیه زمانست که به اشاره ای مبنی بر اذن ایشان اذان جهاد برمی‌خیزد و پیش از مطلع الفجر زمین از متجاسرین پاک خواهد شد

  مرا با عدو عاقبت فرصت است                            که از آسمان مژدۀ نصرت است  

__________________________________________________________________________

*تعبیر نامشروع زاده به چند معنا مد نظر نگارنده است:

-وهابیت چنان از حمایت صهیونیستها برخوردار است که گویی فرزند صهیونیسم است،فرزند نامشروع.نشانه‌اش هم زمان حملات صهیونیستهای اسرائیل به سوریه و تحرکات وهابیان معارض حکومت سوریه؛ نشانۀ دیگرش اتحاد 1+4 که کشورهایی  مثل عربستان(مهد وهابیت) با اسرائیلِ دشمنِ مسلمانان جهان پیوند نظامی می‌بندد؛نشانۀدیگرش اینکه صراحتاًشیعه را بدتر و خطرناک تر و مضرتر از یهودیانِ غاصب و قاتل صهیونیست می‌دانند و می‌گویند؛ و نشانه های بسیار دیگر که اندکی تامل در اخبار برای هرکسی آن نشانه ها را آشکار می‌سازد.

-نامشروع به معنای دقیق ولداالزنا،چرا که در متون و نصوص دینی ما صراحتاًآمده است که حب علی در دل ولدالزناء قرار نمی‌گیرد و این دسته سلفیهای تکفیری حب که پیشکش،به جز بغض علی (ع) در دلشان چیزی نیست .حجت شرعی این نسبت هم بیانات امام خمینی  پس از فاجعۀ کشتار حجاج است که عین این عنوان را به کار بردند.

 


نوشته شده در چهارشنبه هجدهم اردیبهشت 1392 ساعت 05:46 بعد از ظهر توسط سینا زرتاب نظرات |

اخرین مطالب
«مطالعات تطبیقی»
معرفی کتاب
نگاهی به ذن بودیسم
مقدمه دکتر رادپور بر معرفی کتاب ترجمه دائودجینگ
نگاهی به کتاب «متون مقدس بنیادین از سراسر جهان» اثر جاودان میرچا الیاده
امام خمینى(س) و دنیاى شعر
کتاب ققنوس حکمت
گئورگ زیمل و فلسفه پول
تناقضات مکتب اصالت نسبیت
شیخ اشراق به روایت دکتر دینانی
خاتم بزم ولا
معرفی کتاب «مقدمه‏ای بر هنر هند» نوشته‌ی آناندا کوماراسوآمی
رسالت هنر و هنرمند از نگاه امام خمینی (ره)
نقل اقوالی از رنه گنون از کتاب «شرق و غرب»
تکنولوژی ارتباطات (مقاله ای از شهید سید مرتضی آوینی) پرده اول
محکوم نمی‌کنیم حکم می‌کنیم
کدام امضا؟
2012و دنیایی که پایان نیافت!
پند نامه لقمان 3
" رنه گنون " به مناسبت تولد حکیم رنه گنون
پندنامه لقمان2
پندنامه لقمان حکیم1
(حقیقت حقه ) مقدمه تیتوس بوركهارت بر كتاب فصوص الحکم ابن عربی
تسلیت به همه مسلمانان برای هتک حرمت رسول الله(ص)
معرفی کتاب رسائل توحیدی اثر علامه طباطبائی (ره)
جهان شناسی سنتی
تأثیر سهروردی بر حکمای عهد قاجاریه
یادداشتی پیرامون نسل کشی سرخپوستان آمریکا
عصر ظهور شعری از حافظ ایمانی
هنر ذن